iPrima.cz


Společnost FTV iPrima, spol. s r.o., provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima family, Prima COOL a Prima love. Prima family je novým digitálně šířeným plnoformátovým programem určeným pro všechny české diváky, kteří se chtějí dobře pobavit a u televize si užít tu nejlepší zábavu pro celou rodinu. Vysílací schéma tvoří zpravodajství, publicistika, filmy, původní a zahraniční seriály, dokumentární i zábavné pořady. Prima family začala vysílat 1. ledna 2012 v 6.00. Prima COOL je celoplošným digitálně šířeným tematickým zábavním programem se zaměřením na filmy, seriály, dokumenty, sportovní a zábavné pořady převážně ze zahraničí. V roce 2011 Prima COOL začal vysílat také svou původní vlastní tvorbu. Program Prima COOL vysílá od 1. 4. 2009. Prima love je stanice pro všechny  mladé ženy, které se chtějí bavit při sledování těch nejlepších seriálů, pořadů a filmů, a to v časech, které jsou pro ně co nejkomfortnější. Prima love je ženský klub, který se bude zajímat o všechny ty velké, ale i úplně malé věci, které mají ženy rády a o kterých si spolu tak rády povídají. Prima LOVE vysílá od 8. 3. 2011.

1. 1. 2012 ukončila vysílání Prima televize, jejíž vysílání bylo zahájeno pod původním názvem Premiéra TV již v roce 1993 na území Prahy a středních Čech. Jednalo se o vůbec první komerční televizní stanici v České republice. Od roku 1994 bylo vysílání Premiéry TV postupně rozšířeno na území celé republiky. Název Prima televize znali diváci od roku 1997. Jediným společníkem FTV iPrima, spol. s r. o., je FTV Prima Holding, a. s. Na podzim roku 2005 se společnost GES MEDIA EUROPE B. V. (dále jen GME) dohodla se společností MTG Broadcasting A. B. (dále jen MTG) o vstupu do společnosti FTV Prima Holding, a. s. MTG se stala majitelem 50 % akcií společnosti FTV Prima Holding, a. s. Zbylých 50 % zůstává v majetku původního akcionáře, společnosti GES MEDIA EUROPE B. V. MTG je mezinárodní skupina působící na poli zábavy v televizním a rozhlasovém vysílání ve více než 30 zemích světa. MTG je největší operátor na poli terestrických a placených televizí ve Skandinávii a Pobaltí a největší provozovatel rozhlasových stanic v severní Evropě. Strategické partnerství MTG a GME si od samého začátku klade za cíl posílit postavení FTV Prima, spol. s r. o., na českém televizním trhu, a to především nákupem atraktivních zahraničních pořadů a nových televizních formátů.


 

Historie společnosti Prima

Dne 26. listopadu 1992 byla společnosti FTV Prima udělena vysílací licence pro oblast Prahy a středních Čech. Jednalo se o vůbec první licenci k provozování komerčního televizního vysílání v ČR. Samotné vysílání bylo zahájeno 20. června 1993. O rok později dochází k rozšíření původní regionální licence na celé území republiky. Prvním generálním ředitelem se stal JUDr. Jiří Mejstřík. Z tohoto období připomínáme některé pořady vlastní tvorby: Tókšou Mirky Všetečkové, Rychlá kola, Vaříme s…, Svět 1995 (6, 7,), S. O. S, Dotkněte se hvězd, Kinorevue, Zprávy ze společnosti.

 

1997 – 2000 / Prima je Prima

Na počátku roku 1997 se mění název televize na Prima televize. O rok později se televize stěhuje do svého nynějšího a dnes již velmi známého sídla společnosti na Palmovce (Na Žertvách 24/132). Z této doby si určitě dobře pamatujete pořady Prima jízda, Nikdo není dokonalý, Carusošou, Svět 2000. Sledovanost vzrostla z 15 % na 20 % a pozitivní trend pokračoval  pořád dále. Povedlo se najít hlavní cílovou skupinu televize – rodinu, důraz je kladen na vlastní tvorbu pořadů a flexibilitu.

Sleduju seriály online zcela zdarma.

2001 / Prima Signál

V tomto roce se zvyšuje pokrytí republiky televizním signálem na 94 % obyvatelstva a též je zaznamenán absolutní rekord sledovanosti. Dále o sobě dává vědět vlastní tvorba, a to pořady Sauna, Prima jízda, Další, prosím!, Nikdo není dokonalý, Velké ucho, Mňam aneb Prima vařečka, Receptář prima nápadů. Televize Prima klade důraz na vlastní image.

2002 / Prima Print

Rok 2002 znamenal další překonání historického rekordu sledovanosti. Mezi nové činnosti patří i vydávání časopisu spojeného s Receptářem prima nápadů pod názvem Recepty prima nápadů. Zároveň se věnujeme i vydávání knižních publikací, a to ve spolupráci s firmou Tescoma, která se podílí na výrobě pořadu Mňam aneb Prima vařečka. Vychází několik dílů oblíbené stejnojmenné kuchařky. Jsou spuštěny webové stránky televize.

2003 / Prima všemi deseti

Televize Prima slaví své první velké kulatiny. Získává prodloužení licence k vysílání do roku 2018 a sledovanost i nadále roste. Vznikají další vlastní pořady, např. Aplaus!, Kinobazar, Seznamka s Bárou, Telebazar, Prima hostina. Zaměřujeme se v té době i na další zajímavé aktivity, díky Primě vzniká například DVD Pocta Václavu Havlovi.

2004 / Seriálová Prima

Prima televize zasahuje svým televizním pokrytím již 96 % obyvatelstva České republiky. Zároveň oslovuje své diváky novým původním českým seriálem „Rodinná pouta“. Jedná se o absolutní novinku, která záhy slaví obrovský úspěch. Pro své pořady získává televize nové zázemí: zpravodajství má své vlastní tzv. virtuální studio.

2005 / Prima kulička

Změna loga s oranžovou kuličkou a podtitulem „…a jste doma“. Dominantním prvkem reklamních znělek, úvodních jinglů a dalších grafických útvarů se stává právě tato kulička. Tak můžeme na úvod charakterizovat rok 2005. Vlastní tvorba se rozšiřuje o výrobu druhé řady seriálu Rodinná pouta a nového televizního seriálu Bazén. Fenoménem roku se ovšem stává reality show VyVolení, která ovládá na několik měsíců českou veřejnost. Na podzim 2005 vstupuje majetkově do FTV Prima Holding švédská mediální skupina MTG s cílem posílit postavení FTV Prima na českém mediálním trhu, a to zejména nákupem atraktivních zahraničních pořadů a nových televizních formátů.

2006 / Reality show Prima

V novém externím systému výroby pořadů jich vzniká celá řada, např. Chůva v akci, Bar, Trosečník, VyVolení 2. Mezi další známé – a nutno dodat, že velmi úspěšné – pořady z tohoto období se zařadil i nový formát o hubnutí Jste to, co jíte. Úspěšné zahraniční seriály zastupují například Chirurgové a Zoufalé manželky.

2007 / Prima soutěže

Prima televize pokračuje v nasazování dalších nových formátů, mezi nimi např. úspěšného soutěžního pořadu Ber nebo neber. V tomto roce se na televizních obrazovkách prvně objevila zábavná show Hádej, kdo jsem! s moderátorem Petrem Vondráčkem, která nyní láme rekordy ve sledovanosti a kterou diváci opakovaně ocenili cenou TýTý. Končí seriál Rodinná pouta a začíná se vysílat seriál nový, Velmi křehké vztahy, který je ale stejně úspěšný.

2008 / 3D Prima

Hned na začátku roku Prima televize představuje nové moderní 3D logo. V únoru je spuštěna zcela nová verze webových stránek www.iprima.cz. V květnu Televize Prima zahajuje zkušební zemské digitální vysílání v Brně. Od začátku června mohou diváci sledovat některé pořady Televize Prima na videoserveru www.stream.cz. Do českých domácností prostřednictvím naší televize vtrhla telenovela Ošklivka Katka. Jedná se vůbec o první českou klasickou telenovelu a opět jde o úspěšný tah ze strany vedení televize. Od 7. 6. 2008 patří obrazovky Prima televize na 3 týdny téměř výhradně fotbalu, resp. vysílání fotbalového Mistrovství Evropy UEFA EURO 2008.

2009 / Prima zábava je i COOL

Vedení televize si klade za cíl i nadále přinášet televizním divákům celou řadu kvalitních zábavných a lifestylových pořadů. Nic než pravda, Nahá jsi krásná, Souboj v těžké váze, Ano, šéfe!, Nepodceňuj blondýnky, Jak se staví dům…tyto pořady a celá řada dalších diváky baví celé jaro. V dubnu odstartoval i dlouho očekávaný druhý kanál se jménem Prima COOL.

2011 / Prima LOVE

FTV Prima 8. března vystřeluje svou další raketu – Prima love. Posádku tvoří ta nejvybranější společnost, složená z oblíbených seriálových a filmových hrdinek a hrdinů. Těšíme se, že s nimi budou diváci prožívat jejich osudy během mise, která jim bude přinášet obrovské spektrum zážitků.

2012/ Prima family je tu i pro vaši rodinu

Spolu s koncem roku 2011 končí také vysílání Prima televize. Již od 1. 1. 2012 je tu pro vás nová televize Prima family, která přináší řadu programových novinek i některé z nejúspěšnějších pořadů, které mohli diváci na našem hlavním kanále sledovat v uplynulých sezonách!


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!