TN.cz zprávy


Zpravodajský server TN.cz patří v České republice mezi nejznámější a nejnavštěvovanější internetové stránky se zpravodajstvím. Souvisí to do značné míry s vysokou sledovaností Televizních novin na Nově, se kterými jsou stránky TN.cz úzce propojeny. Na webu TN.cz najdeme nejen aktuální zprávy z domova, ze světa a ze sportu, ale také spoustu dalších zajímavých rubrik, kvůli kterým stojí za to tento portál navštěvovat. Najdeme zde např. finančního rádce, dále pak oblíbenou rubriku Potravinový inspektor, kde redaktor Novy Ladislav Hruška kontroluje různé obchody, nebo rubriku Testy, ve které špičkoví šéfkuchaři testují různé druhy potravin a hodnotí jejich chuť a kvalitu. Součástí webu je i zpravodajský kanál Nova News, který vysílá pouze na internetu. TN.cz zprávy využívají zpravodajství z ČTK a mají také svůj profil i na sociálních sítích, a sice na Facebooku, Twitteru a Google+.

Sleduju seriály online zcela zdarma. Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka pěti sekund.

TN.cz a zprávy z domova a ze zahraničí

Základem internetových stránek TN.cz jsou aktuální zprávy z domova a ze zahraničí. Kromě nich zde nechybí ani předpověď počasí a dále jsou zde rubriky Doprava, Zajímavosti, Ekonomika a Krimi. Zprávy na TN.cz patří pod TV Nova a tak zaujmou spíše diváky jejích Televizních novin a ty, kteří dávají přednost hlavně bulvárnímu zpravodajství. Naopak ti, co preferují seriózní zprávy, dávají přednost spíše portálům jako je iDnes apod. Díky tomu, že TN.cz patří pod TV Nova, tak součástí mnoha zpravodajských příspěvků jsou i videa. Podobně jako u jiných zpravodajských stránek, i zde jsou pod jednotlivými zprávami diskuse, do kterých však moc lidí nepíše. Zprávy na TN.cz jsou docela přehledné a dá se v nich snadno orientovat, nevýhodou je však velké množství různých reklam.

 


TN.cz a zprávy ze sportu

Na žádném dobrém zpravodajském serveru nemohou chybět aktuální zprávy ze světa sportu a TN.cz v tomto není výjimkou. Sportovní rubrika na TN.cz je rozdělena do devíti kategorií – Fotbal, Hokej, Tenis, Zimní sporty, Motorsport, Basketbal, Ostatní sporty, Blogy a Pokerfan.cz. Stejně jako u zpráv z domova a ze světa, i tady jsou součástí jednotlivých příspěvků videa. Sportovní zprávy na TN.cz patří pod sportovní kanál Nova Sport a tak zde najdeme i jeho TV program. Pod každým sportovním příspěvkem je možné i přispět do diskuse, ale až po přihlášení. Sportovní zpravodajství na webu TN.cz není tak obsáhlé a zprávy zde nejsou tak podrobné, jako na jiných stránkách, ale najdeme zde více videí a spoustu zajímavostí. Za přečtení stojí např. rubrika Blogy, do které píší svoje názory a postřehy komentátoři z Nova Sportu. Ty, co se věnují pokeru, pak určitě zaujmou stránky http://www.pokerfan.cz/, na kterých je spousta novinek ze světa této oblíbené karetní hry, včetně videí, tipů a triků, školy pokeru nebo reportáží z turnajů.

Předpověď počasí na TN.cz

Na webu TN.cz samozřejmě nemůže chybět ani aktuální předpověď počasí. Tu najdeme v kategorii Zprávy a její součástí je počasí na dnešní den a následujících 6 dní. Předpověď počasí využívá data od Meteopressu a na mapce České republiky si můžeme zobrazit aktuální stav oblačnosti, teploty nebo vítr. V samostatném okně si pak lze zobrazit snímky ze satelitu a z radaru a také pohledy z webkamer, které jsou umístěny na mnoha místech v ČR.

TN.cz a Finanční rádce

Další rubrikou zpravodajského portálu TN.cz je Finanční rádce. Jeho součástí je jednak poradna, ve které můžeme položit dotaz a kvalifikovaní odborníci nám na něj odpoví a dále pak kalkulačky a srovnání cen různých služeb – porovnat si zde můžeme ceny plynu, elektřiny, hypoték, půjček, mikro půjček, povinného ručení, cestovního pojištění, oddlužení a penzijního spoření. Stránky jsou velmi přehledné a na rozdíl od zpráv TN.cz na nich neruší množství reklam.

Potravinový inspektor na stránce TN.cz

Potravinový inspektor televize Nova Ladislav Hruška se stal velmi oblíbenou osobností a jeho příspěvky sleduje čím dál více lidí, ať už na televizních obrazovkách nebo prostřednictvím internetu. Jednotlivé kontroly potravinového inspektora najdeme i v samostatné rubrice na TN.cz, kde si můžeme kdykoliv pustit i starší díly. Kromě TN.cz můžeme potravinového inspektora vidět i v Televizních novinách na Nově a svůj profil má i na Facebooku.

TN.cz a zprávy na stanici Nova News

Součástí zpravodajského serveru TN.cz je také zpravodajský kanál Nova News. Ten mají diváci možnost sledovat pouze přes internet a jedná se o program, který vysílá především aktuální i archivní zpravodajství a různé publicistické pořady z produkce TV Nova. Nova News vysílá 24 hodin denně a naladit si ji můžeme i pod přímým odkazem http://tn.nova.cz/novanews/. Programové schéma kanálu Nova News začíná v 6 hodin výběrem toho nejlepšího ze Snídaně s Novou a pak následují každou celou hodinu rychlé Televizní noviny. Ty se střídají hlavně s reprízami starších zpravodajských a publicistických pořadů, které se v minulosti na Nově vysílaly. Samozřejmě v programu nechybí ani klasické Televizní noviny, které vysílá Nova News několikrát denně, stejně jako hlavní program TV Nova.

Archiv zpravodajských relací na TN.cz

Na internetové stránce TN.cz nalezneme nejen aktuální zprávy z domova a ze světa, ale také velký archiv Televizních novin, které se vysílají na TV Nova. V archivu si můžeme kdykoliv pustit starší vydání nejen večerních Televizních novin, ale i ranních, poledních, odpoledních a nočních. Mezi další pořady, které si zde můžeme pustit, patří magazíny Víkend, Střepiny a publicistický pořad Na vlastní oči.

Televizní noviny v programu TV Nova

Televizní noviny, které se na Nově každý den vysílají, jsou nejsledovanějším pořadem ze všech českých televizních kanálů. Televizní noviny se na TV Nova vysílají od samého začátku této televize, tedy od 4. února 1994. Od prvních dnů měly vysokou sledovanost a tak se postupně jejich stopáž prodloužila a začaly se vysílat několikrát denně. Začátek zůstal stále stejný – TN startují vždy v 19.30, ale na rozdíl od dřívějších let už nekončí ve 20.00, ale zpravodajský blok končí až ve 20.20. Díky vysoké sledovanosti se začaly TN na Nově ve všední dny vysílat dokonce 5 x denně – můžeme tedy sledovat nejen hlavní zprávy v 19.30, ale také ranní, polední, odpolední a noční Televizní noviny.

Testy potravin na stránkách TN.cz

Jedna z nejoblíbenějších rubrik na TN.cz se zabývá testy potravin. Každý den  zde najdeme nový test vybraného druhu potravin, který vždy provádí některý ze zkušených šéfkuchařů. Kromě samotného článku se spoustou fotek se na testy potravin můžeme podívat i ve formě videa. Testují se běžně dostupné potraviny a v každém dílu tohoto seriálu vybraný šéfkuchař otestuje několik vzorků vybrané potraviny a každý vzorek okomentuje. Nakonec je pak seřadí podle toho, jak mu chutnaly a jaké považuje za nejlepší. Tyto testy jsou však většinou hodně subjektivní a mnohdy více než o skutečné kvalitě potravin vypovídají spíše o preferencích a chuti toho, kdo je testoval. Jejich výsledky je tedy třeba brát spíše s rezervou.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!