UPC.cz


UPC Česká republika, s.r.o. je druhým největším provozovatelem telekomunikačních služeb v Česku. Patří společnosti Liberty Global a prostřednictvím svých rozvodů dodává do domácností a firem televizní programy, internetové připojení a telefonní služby. UPC Česká republika, s.r.o. je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Její kabelové sítě jsou v dosahu 1,34 miliónu domácností v 370 lokalitách ČR. Služby UPC.cz podle údajů k 30. 9. 2012 aktivně využívá 1,22 mil. zákazníků. Z toho si služby kabelové televize předplácí celkem 483 000 domácností, vysokorychlostní internet 440 000 domácností a telefonní služby 196 000 domácností. UPC.cz je dceřinou společností Liberty Global, Inc. (NASDAQ: LBTYA, LBTYB).

Facebook přihlásit se je jednoduchá záležitost a otázka několika okamžiků.

Kabelová televize nabízí širokou škálu televizních programů všech žánrů. Filmové, česky dabované kanály, jako například MGM, Film +, Filmbox, CS film, HBO, HBO2, HBO Comedy a Universal, dokumentární televizní programy Discovery, Spektrum, Viasat History či Animal Planet, zpravodajské televizní kanály CNN, BBC World Service, CNBC a TA3, hudební kanály jako například MTV, Óčko či na klasickou hudbu zaměřený Mezzo, česky mluvené sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, Eurosport a Nova sport, dětské televizní programy Jim Jam, Minimax, Bebe TV či Jetix nebo televizní kanály pouze pro dospělé. Nabízí rovněž programy v angličtině, němčině, španělštině, ruštině, francouzštině, ale třeba i v polštině. Kabelovou televizi UPC lze přijímat jak analogovou, tak digitální cestou. Nabídka digitální kabelové televize UPC aktuálně zahrnuje přes 100 digitálních televizních kanálů. Výběr programů začíná na nabídce Klasik. Ke Klasiku si lze přiobjednat různé tematické balíčky (např. sport, film, dokumenty či hudba). Divák, který chce sledovat jak nabídku Klasik, tak všechny tematické balíčky, ušetří, jestliže si zvolí vyšší nabídku Komfort. K oběma nabídkám si lze dále přiobjednat prémiové balíčky HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2 a Hustler. Nabídka Komfort pak zahrnuje všechny nabízené televizní kanály. Součástí nabídky je i dvanáct televizních kanálů vysílajících ve vysokém rozlišení. Ke všem digitálním televizním službám společnost nabízí HD PVR Box. Ten kombinuje výhody záznamového zařízení (videorekordéru) s možností přijímat vybrané programy ve vysokém rozlišení (High Definition). Díky vestavěnému disku si zákazník může nahrát desítky hodin záznamu. Společnost navíc zdarma poskytuje ke kabelové televizi i příjem nejrozšířenějších rozhlasových stanic.


Služby UPC.cz

Jednou z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších služeb UPC je připojení k širokopásmovému vysokorychlostnímu internetu jak pro domácnosti, tak pro firmy. Za pevně stanovenou měsíční částku je zákazník připojen 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. UPC vysokorychlostní internet je nejvýhodnější co do poměru kvalita / rychlost / cena a není omezován žádnými datovými limity. Jeho rychlost dosahuje až 120Mbit/s. Spolehlivost našeho internetového připojení potvrzuje již sedminásobný titul nejlépe hodnoceného internetu od agentury Digimark. UPC Česká republika poskytuje od roku 2007 výhodnou hlasovou službu UPC telefon. Ta v závislosti na zvoleném, vždy však velmi výhodném tarifu umožňuje, volat zdarma v sítích UPC a na veřejné pevné linky po celé České republice a do zahraničí. Volání není nijak omezováno ani časem ani délkou hovoru. Od agentury Digimark jsme získali ocenění Nejlépe hodnocená pevná linka za roky 2010 i 2011.

V roce 2011 vytvořila společnost divizi UPC Business nabízející komplexní portfolio telekomunikačních služeb. Platforma se opírá o vlastní páteřní síť z optických vláken, která v České republice měří 6000 kilometrů, má více než 900 aktivních uzlů POP a připojení do všech významných národních i mezinárodních telekomunikačních sítí. Je osazena technologiemi WDM, CWDM, GE a SDH a nepřetržitě sledována vlastním dohledovým centrem. Platforma pokrývá přibližně 90 % České republiky a vlastní městské sítě ve více než 60 % všech českých měst. Její součástí je rovněž Datové centrum UPC. Vedle základních služeb jako jsou přístup k Internetu, hlasové služby, umístění a připojení technologií nabízí divize B2B velkoobchod i služby s přidanou hodnotou, jako přímé propojení více pracovišť, virtuální pobočkové ústředny, národní i mezinárodní VPN a záložní poštovní servery. Pro zákazníky z řad operátorů pak zajišťuje zahraniční konektivitu (IP transit), umístění a připojení serverových farem, velkoobchodní hlasovou výměnu, dodávky technického obrazového signálu a pronájmy okruhů. Divize nabízí i specializovaná řešení šitá na míru individuálním zákaznickým požadavkům. Společnost UPC se v roce 2010 stala druhým největším poskytovatelem datových služeb firmám. Její internetové a telefonní služby jsou mezi obdobnými nabídkami na trhu hodnoceny jako nejoblíbenější.

Sleduju seriály online naprosto zdarma.

Historie UPC

Společnost UPC Česká republika vznikla 4. ledna 1991 pod názvem Cable Plus (Cable+, Kabel Plus, Kabel+), svůj současný název dostala 1. září 2000. Začínala jako dodavatel analogových televizních programů prostřednictvím své koaxiální kabelové sítě především ve větších městech na sídlištích a dalších vybraných lokalitách, kudy vedly rozvody. Na podzim roku 2000 začíná UPC ve své síti nabízet připojení k internetu s využitím protokolu Euro DOCSIS 1.0. Postupem času dochází k přestavbě sítě, díky níž lze po nových optických rozvodech šířit i další služby a navyšovat rychlost internetového připojení. Od roku 2007 uvádí UPC do provozu digitální kabelovou televizi, založenou na technologii DVB-C, a telefonní služby. Pokračující modernizace sítě a aplikace technologie RFoG umožňuje od roku 2009 využívat ve vybraných lokalitách internetové připojení postavené na protokolu EuroDOCSIS 3.0. Dochází k postupnému vytlačování a omezování analogové televizní nabídky na úkor moderního digitálního vysílání, které nabízí vyšší kvalitu příjmu, programy ve vysokém rozlišení a jejich větší výběr. V roce 2010 byla síť UPC dostupná zhruba půl druhému milionu klientů. UPC během své existence rozšiřuje své pokrytí nejen výstavbou nových tras, ale také pohlcováním menších firem, které využívají podobných technologií. Mezi nejznámější patřily společnosti Dattelkabel, INNET, FORCOM NET, Forcable, Kabelová televize Karviná, Karneval Media nebo Sloane Park.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!